Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Preview

Díky, kapitáne! Rytíři se na Plekancovu počest chtějí proti Plzni naladit na vítěznou vlnu

18. 11. 2023 od Martin Kolačkovský, Redakce / Foto: Roman Mareš
V neděli 19. listopadu čeká hokejové Kladno speciální utkání. Přijede plzeňská Škodovka, kterou Rytíři, tehdy ještě v čele s kapitánem Tomášem Plekancem, v předchozí vzájemné bitvě porazili. A právě kladenskému srdcaři, který na konci října ohlásil konec hráčské kariéry, bude celé odpoledne patřit. Vytvoří mu bývalí spoluhráči radost na tváři a vybojují potřebné body do extraligové tabulky?

Díky, kapitáne! Klub se oficiálně loučí s Tomášem Plekancem

Zpráva o náhlém konci hráčské kariéry Tomáše Plekance zastihla klub i fanoušky koncem října. Kapitán se s kladenským publikem rozloučil nejprve formou krátkého videa, teď mu klub oficiálně poděkuji přímo na ledě. Ceremoniál je na programu od 16:00, začátek utkání tak bude o 15 minut posunutý.

U této příležitosti klubový fanshop vydal limitovanou edici puků, které budou během utkání k dostání přímo na prodejně. Ve spolupráci s provozovatelem občerstvení, společností Stalleys, klub připravil také limitovanou edici zálohovaných kelímků s motivem Tomáše Plekance. Zároveň půjde o jednu z posledních příležitostí zakoupit ve fanshopu produkty s motivem Tomáše Plekance.

Na „Plekyho“ bude zaměřena také celá zápasová produkce. Těšit se můžete na vědomostní soutěž i soutěž na ledě, ale i zajímavé informace nejenom o Plekancově bohaté kariéře, která čítá tisíc a jedno utkání v NHL, starty na 11 světových šampionátech, dva postupy s Kladnem do extraligy, stovky kanadských bodů, tisíce vyhraných vhazování a nespočet nezapomenutelných zážitků.

Přijďte na stadion včas a užijte si společné poděkování hráči, který nejen pro kladenský, ale i český hokej mnoho vykonal a vykonávat bude nadále, byť z jiné pozice.

Rytíři na Kometu ani podruhé v sezóně nestačili

Rytíři v pátek v Brně zažili po reprezentační přestávce těžký návrat do extraligové reality. Kometa do utkání naskočila lépe, poprvé skórovala už ve druhé minutě a zejména ve druhé polovině zápasu svou herní dominanci dokázala přetavit i v brankový příděl. Jediným úspěšným střelcem Kladna byl Jakub Klepiš, který dokázal dorazit Dotchinovu střelu za záda brankáře Furcha. Rytíři sice vystřelili na jeho branku dvaatřicetkrát, ale zkušený maskovaný muž si s jednatřiceti pokusy dokázal poradit. Kometa tak ovládla i druhé vzájemné utkání v sezóně a vyhrála vysoko 8:1.

V posledním klání na plzeňském ledě zazářil Jaromír Pytlík

Kladno v Plzni sice prohrávalo na začátku druhého dějství o dvě branky, pak ale přišla vydařená pasáž, ve které hosté skórovali hned čtyřikrát. V ní na sebe upozornil dvěma přesnými zásahy Jaromír Pytlík, který se prosadil vůbec poprvé v tomto extraligovém ročníku. Západočechům se podařilo ve třetí třetině vyrovnat a šlo se do prodloužení. V něm si obě mužstva vytvořila řadu šancí, rozhodující trefu zapsal opět Pytlík, který zaznamenal hattrick. Rytíři si tak z Plzně odvezli dva body za výhru 5:4 v prodloužení.

V uplynulých pěti vzájemných extraligových bitvách uspěli hosté

Venkovní prostředí = výhra. Tato rovnice platí už šest zápasů se západočeským celkem v řadě. Poslední mistrovské střetnutí na ČEZ stadionu proběhlo 3. ledna 2023. Premiérové utkání roku 2023 ve speciálních dresech s paní Poldi na hrudi vyšlo lépe Plzni, která se dostala už na konci prvního dějství do tříbrankového trháku, Rytíři sice zahájili stíhací jízdu, která vedla k vyrovnání, hosté ale nakonec strhli vedení na svou stranu necelé čtyři minuty před koncem.

Samostatnou kapitolou je pak přípravné utkání z 29. srpna 2023, které Kladno nezvládlo a prohrálo na domácím ledě 2:5.

Jak už bylo zmíněno, domácí prostředí v bitvách s Plzní poslední dobou nehraje roli. Povede se tuto neobvyklou statistiku Rytířům přerušit?

Plzni se podobně jako Kladnu v posledních zápasech moc nedaří. Z pěti posledních získala pouze čtyři body, a to za výhru s Litvínovem a prohru s Energií Karlovy Vary v prodloužení. Západočechům patří v tabulce jedenáctá příčka a na dvanácté Rytíře mají náskok dvou bodů.

Produktivitě vládne zkušený Zámorský

Navrátilec Jakub Lev vede tabulku střelců, když se letos prosadil už sedmkrát. Indiáni se v zadních řadách mohou spolehnout na obránce Petra Zámorského, který byl už v loňském ročníku nejproduktivnějším obráncem svého týmu. I letos pak pokračuje ve skvělé fazóně a před nedělní bitvou má na svém kontě čtrnáct kanadských bodů.

V brankovišti se střídají reprezentanti Samuel Hlavaj a Dominik Pavlát. První jmenovaný zatím zasáhl do deseti zápasů a v nich zapsal úspěšnost 90,71 %. Zajímavostí je, že slovenský maskovaný muž pochytal všechny čtyři samostatné nájezdy soupeřů, kterým čelil. Jeho český kolega Dominik Pavlát letos zapsal v plzeňských barvách jedno čisté konto a na svou formu navázal i v reprezentaci, kdy vynuloval útok Švýcarska na Karjala Cupu.

Naváží Kladeňáci na předchozí vzájemný souboj a vybojují s Plzní body do tabulky? Utkání, které bude věnováno kladenskému srdcaři a odchovanci Tomáši Plekancovi se odehraje v neděli 19. listopadu 2023 a slavnostní ceremoniál začne s úderem 16. hodin, zápas samotný tak odstartuje v netradičním čase 16:15. Lístky ke koupi ZDE. Střetnutí vysílá i kanál O2 TV Sport.