Obrázek
Ohlasy

Hořká porážka, nezvládli jsme konec, kroutil hlavou obránce Jiří Ticháček

20. 11. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Po krásné souhře s Jakem Dotchinem vyrovnal Jiří Ticháček na konci druhé třetiny na 2:2, Rytíři ale nakonec proti Plzni nebrali ani bod. Půl minuty před koncem základní hrací doby inkasovali a nakonec museli skousnout hodně hořkou porážku 2:4. „Bude nás to hrozně mrzet a body, které jsme si mohli odnést, nám budou hodně chybět. Nezvládli jsme konec,“ mrzelo po zápase talentovaného kladenského beka, který se trefil už popáté v sezoně.

Ještě minutu před koncem jsme měli ve svých rukou minimálně bod. Jak hořká je tahle porážka?

Je to hodně hořké. Bude nás to hrozně mrzet a body, které jsme si mohli odnést, nám budou hodně chybět. Bohužel se to ale stalo.

Po první třetině jsme ztráceli dva góly, ale pak přišlo vyrovnání. Šel výkon nahoru?

Jo, ale ani první třetina nebyla špatná. Jen jsme udělali dvě chyby a oni to dvakrát potrestali. My to musíme minimalizovat, proto jsme přidali pohyb a zjednodušili jsme to. Druhá třetina byla v naší režii i třetí jsme hráli dobře, ale nezvládli jsme konec.

Co nakonec rozhodlo? Co se stalo za chybu v poslední minutě?

Ani pořádně nevím, udělali jsme chybu, nedostali jsme puk ven a byli jsme za to potrestaní.

Přitom šance na zlomení výsledku jsme měli. Michael Frolík měl dvě dobré možnosti, ale nedal. Je neproměňování šancí taky jedním z velkých problémů?

Je to pech. Mohli jsme to rozhodnout dřív, ale bohužel nic.

Po vysoké porážce v Brně jsme předvedli zlepšený výkon. Byla velká bouřka v kabině?

Něco se v kabině řeklo, každý jsme si řekli své. Snažili jsme se to odčinit a otočit stránku, protože byl nový den a nový zápas. Snažili jsme se výkon zlepšit.

Jedním z pozitivních okamžiků byl tvůj krásný gól na 2:2. Byla to nacvičená situace? Jak jsi se vůbec ocitl na ledě s Jakem Dotchinem?

Nějak to vyplynulo ze situace, chtěli jsme něco zkusit a vyšlo to parádně. Dostal jsem parádní pas a naštěstí se to nějak dostalo do brány.

Přihrávka od Jakea Dotchina cvakla přes celou šířku hřiště přímo na hokejku.

Jo, ta přihrávka byla výborná. Já už měl jen za úkol to dostat do brány. Naštěstí to tam padlo.

Gól jsi dal Dominiku Pavlátovi, se kterým jsi se potkal v reprezentaci. Stihli jste spolu něco prohodit?

Jenom při podání rukou mi říkal, že jsem měl štěstí, že zakopl. To je ale jedno. Padlo to tam a počítá se to taky.

Co si přenést do dalších zápasů, které nás čekají?

Vzít si to pozitivní – měli jsme dobrý pohyb, tlačili jsme se do nich. Ještě se musíme víc tlačit do brány, aby nám to tam spadlo dřív.

Zápasu předcházel rozlučkový ceremoniál pro Tomáše Plekance. Co jsi tomu říkal?

Byl to krásný ceremoniál, zaslouží si to. Nádherné, všichni jsme byli rádi, že jsme ho mohli vidět. Všichni mu gratulujeme a přejeme mu hodně štěstí.