Obrázek
Ohlasy

Kdybychom první gól dali my, vypadalo by to jinak, litoval Matyáš Filip

dnes od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
První extraligové kolo mají Rytíři za sebou. Představili se v něm na půdě Pardubic, odkud nakonec hráči Kladna odjíždí bez bodu s porážkou 5:1. „Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale neproměněné šance nás stály lepší výsledek," konstatoval po zápase Matyáš Filip. Ten se stal střelcem jediné kladenské branky v tomto utkání: „Byla to secvičená akce z tréninku, já se jen snažil trefit odkrytou branku."

Mohl bys na úvod krátce zhodnotit zápas?

Myslím si, že první třetinu jsme začali slušně. Napadali jsme, byli jsme agresivní, z čehož jsme měli nějaké šance, ty jsme ale bohužel neproměnili. Chtěli jsme si tu aktivitu přenést i do druhé třetiny, tam nám ale už tolik nešly nohy a plynuly z toho i zmatky v obranném pásmu. Soupeř pak vždy proměnil své šance. Ve třetí části tam opět naše lajna měla dost šancí, ale povedlo se nám z toho skórovat jen jednou. Musíme určitě do příště vypilovat proměňování šancí, protože to je to, co rozhoduje zápasy.

Vyvíjel by se podle tebe zápas odlišně, kdybychom ten první gól vstřelili my?

Podle mě určitě. Hned při prvním střídání první lajny tam byly asi dvě šance na to dát gól. Při našem střídání tam měl zas Džegr prázdnou bránu a určitě by to vypadalo jinak, kdybychom ty první dva góly vstřelili my. Pardubice by znervózněly, ale takhle to hrály více v klidu.

Jako první zápas extraligy patrně není těžšího utkání, než na ledě největšího favorita soutěže, že?

Je to asi jedno, stejně bychom s nimi museli hrát. Pochopitelně všichni víme, jaký kádr mají, ale většině kluků od nás to může jen pomoct, zahrát si proti těmto hráčům. Myslím si, že jsme byli dneska důstojným soupeřem, i když to podle výsledku tolik nevypadá.

Myslíš si tedy, že si zasloužil zápas důstojnější skóre?

Podle mě druhá třetina odpovídá tomu, jak dopadla. Nicméně zbytek zápasu asi ne. Kdyby se nám podařilo proměnit některou z šancí, co jsme měli, tak by to vypadalo jinak.

Může nám tedy pomoct do dalších bojů, že se začalo hned zostra v Pardubicích?

Jo, určitě. Myslím si, že tam byly chyby, které jsou ale v každém zápase a o tom i hokej je. Nicméně jsme si dokázali, že i s tímto soupeřem můžeme hrát a nevidím v tom nic špatného, dostat tento tým hned na úvod. Ale jak říkám, je jedno, jestli s nimi budeme hrát teď nebo až ve třináctém kole. Vyhrávat chceme s každým, tudíž to tak neřešíme.

Povedlo se ti vstřelit náš jediný gól v utkání, jak jsi ho viděl z tvé pozice?

Byla to secvičená situace, kterou jsme zkoušeli na tréninku. Rychle a dobře to tam sehráli Prochy s Mírou Pytlíkem, který to nahrával na střed Džegrovi. Ten z toho hned zakončoval a vlastně ani nevím, jestli trefil brankáře nebo to zblokoval obránce, ale puk se odrazil ke mně a já se jen snažil trefit tu odkrytou bránu. To se mi naštěstí podařilo.

Je něco pozitivního, co si můžeme z tohoto zápasu odnést?

Jak jsem říkal, dokázali jsme si, že můžeme hrát proti každému soupeři. Třeba i s týmem, který má ten kádr úplně někde jinde.

Co teď bude v plánu hned na páteční domácí duel se Spartou?

Nejdříve samozřejmě dobře zregenerovat. Do zápasu na ně nastoupit tak, jako se nám povedlo dnes v první třetině. Pochopitelně pak musíme proměnit více šancí, a zároveň udržet to tempo, které nastolíme od začátku, až do konce.