Obrázek
Preview

Kladno se vrací na domácí led, sérii porážek se pokusí prolomit proti Liberci

23. 1. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Základní část se pomalu blíží ke svému konci a Kladnu dál patří až poslední příčka extraligové tabulky. Prolomit sérii čtyř porážek se Rytíři pokusí už v úterý na domácím ledě, kde přivítají Liberec. Souboj o důležité body odstartuje v 18 hodin.

Kladno zvládlo z posledních osmi utkání jediné a jeho situace v tabulce se pořádně zkomplikovala. Rytíři jsou totiž stále poslední a jejich ztráta na nejbližší soupeře se pomalu zvětšuje. Aktuálně mají Kladeňáci na svém kontě 41 bodů a na třinácté Brno ztrácí šest bodů. České Budějovice pak mají k dobru sedm a Litvínov osm bodů. Rytíři nedokázali bodovat ani v posledním kole, kdy zavítali na led Pardubic. Kladno ztrácelo po dvou třetinách už 0:3, v závěrečné třetině ale vstřelilo dva góly a sahalo po srovnání. Místo toho ale inkasovalo a prohrálo 2:4.

Proti Dynamu přidal už svoji čtrnáctou branku v sezoně kanonýr Adam Kubík (14+11), který je nejlepším střelcem Rytířů. V závěsu za ním je Tomáš Plekanec (11+24), který se už jako jediný dokázal přehoupnout přes desetigólovou hranici. Třetím nejlepším střelcem Kladna je pak Matěj Beran (9+8), který se proti Pardubicím rovněž trefil. Z pravidelně nastupujících hráčů už zůstávají bez vstřelené branky jen Oskars Cibulskis (0+7), Jiří Ticháček (0+3) a Martin Kehar (0+2).

Rytíře nyní čeká souboj s Libercem, který sice z posledních šesti zápasů vyhrál jen dva, ale bodoval rovnou čtyřikrát. Bílí Tygři podlehli Motoru 2:3 po prodloužení, Hradci Králové 4:5 po prodloužení a Pardubicím 3:4 v základní hrací době. Pak dokázali udolat Karlovy Vary 3:1, hned v dalším kole ale prohráli 0:2 s Vítkovicemi. Na vítěznou vlnu se Severočeši vrátili až naposledy, kdy oplatili porážku Mountfieldu a zvítězili 3:1. Na svoje konto tak přidali další tři body a s celkovými 61 jsou v tabulce sedmí. Za sebou přitom mají vcelku pohodlný polštář a týmy před sebou mají nadohled.

Liberci se letos daří směrem vpřed, o čemž jasně vypovídá 118 nastřílených branek. V tomto ohledu jsou v extralize jen dva lepší týmy. Horší už je to ale směrem vzad. Bílí Tygři inkasovali už 104x a v této statistice se řadí až na sedmé místo. Ofenzivu Severočechů táhne Adam Najman (9+22), kterému zdatně sekundují Tomáš Filippi (9+19), Oscar Flynn (16+11), Michal Birner (9+17) a Uvis Janis Balinskis (9+16). V brance je jasnou jedničkou Petr Kváča (92,55 %), který drží velmi kvalitní čísla. Jeho náhradníkům se ale příliš nedaří, když dostanou šanci.

Vzájemné zápasy

4:5. Tak si zatím Kladno rozdělilo s Libercem body ze vzájemných zápasů. Hned při prvním setkání těchto dvou týmů se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém Rytíři ztratili dvougólové vedení a nakonec padli 3:4 po samostatných nájezdech. Doma už se ale Středočeši radovali. Proti Bílým Tygrům dvakrát stáhli ztrátu a nakonec zvítězili 3:2. Až naposledy mělo vzájemné utkání těchto dvou soupeřů jasný průběh. Liberečtí od úvodu drželi otěže pevně v rukách a Kladno nakonec odjelo s vysokou porážkou 3:7.

Utkání 41. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec se odehraje na kladenském ČEZ stadionu v úterý 24. ledna od 18:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.