Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Ohlasy

Klépův gól byl pomyslný hřebík, uvědomuje si důležitost sedmé branky Radek Smoleňák

29. 12. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Dvěma góly pomohl Rytířům k zisku důležitých tří bodů z často zakletého libereckého ledu. Kladenský kapitán oceňuje přednosti Jaromíra Jágra, který mu přihrál na první gól: „Když má puk na holi v útočném pásmu, dokáže i v jeho věku něco vymyslet a pro soupeře je těžké mu ho vzít, musí ho často zdvojovat.“ Na konci mohl zapsat hattrick, ale třetí branku v utkání nepřidal. „Jsem rád, že to nakonec nebylo důležité, protože jsme vyhráli,“ sdělil na závěr.

Dnes jsme vyhráli v Liberci. Byl to ale divoký zápas, že?

Tak jak říkáš, dneska tam byla spousta šancí na obou stranách. Bylo tam hodně gólů, ale i brankáři toho dost chytili. Jednou za čas je takový šílený zápas, kdy padá hodně gólů, ale jinak víme, že pokud chceme zápasy vyhrávat, tak to bude často o gól, ale přál bych si, abychom tolik branek dávali každý zápas. Proto se do příštího zápasu musíme vrátit k poctivé hře.

Na začátku to tam padalo na obou stranách, ale ke konci jsme to byli pouze my, kdo skóroval. Kdy podle tebe přišel zlomový okamžik?

Zlomilo se to určitě na začátku třetí třetiny, Klépa (Jakub Klepiš) to tam pěkně vymíchal (usmívá se) a my jsme se potom dostali do tříbrankového vedení. Kdyby tam dal gól naopak Liberec, tak bychom se o to celé mohli strachovat. Klépův gól byl pomyslný hřebík.

Na první branku ti nahrál Jaromír Jágr, co říkáš na jeho přehled ve hře?

Jarda na mě křičel od červené čáry, ať mu to dám zpátky, tak jsem mu to tam dal (směje se). Když má puk na holi v útočném pásmu, dokáže i v jeho věku něco vymyslet a pro soupeře je těžké mu ho vzít, musí ho často zdvojovat. Protihráči po něm jdou a pak jeho spoluhráči dostanou víc prostoru. Je pro nás strašně cenný. Dnes tam navíc měl víc akcí než jen tu gólovou. Snažíme se využívat jeho předností.

Po brance na průběžných 4:7 jsme dobře bránili případné riziko ze strany Liberce, často jsme zkušeně dostávali puk z nebezpečných pozic, byla to naše nejlepší třetí třetina v sezóně?

Možná ano. Hráli jsme aktivně. Spoustu zápasů jsme ztratili tím, že jsme přenechali iniciativu soupeři. Byli jsme pasivní. Čekali jsme, co s námi soupeř udělá. Dobré týmy s excelentním útokem toho využijí. Dnes nám pomohla branka na začátku třetí třetiny, ta nás uklidnila.

Byl to hokej nahoru-dolu, nepřipomenulo ti to některé pasáže ze zápasu se Spartou?

Bylo tam hodně momentů, kdy se to přelévalo z jedné strany na druhou. Diváky to často baví, ale jsou chvíle, kdy tohle hrát nechcete, navíc v situaci, kdy potřebujete každý bod. Jsem rád, jak jsme to dneska odehráli, musíme sbírat body a koukat pouze na sebe.

Na konci jsi měl šanci dát hattrick, nemrzí tě, že to nakonec nedopadlo?

Jsem rád, že to nakonec nebylo důležité, protože jsme vyhráli. Není mi to jedno, ale nehroutím se z toho.