Obrázek
Preview

Rytíři míří podruhé pod Ještěd! Jak dopadne letošní poslední venkovní bitva?

27. 12. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Do konce roku 2023 zbývá jen několik málo posledních dnů a Rytíře čeká ve čtvrtek 28. prosince 2023 cesta do Liberce, kde se utkají s tamními Bílými Tygry, se kterými letos dvakrát prohráli. Jak si s nimi povedou tentokrát?

Kladenská stíhací jízda začala pozdě

Poslední utkání sehráli Kladenští na ledě O2 arény 26. prosince, kde se střetli se Spartou Praha. První třetina byla ve znamení ofenzivního hokeje, oba týmy si vytvořily několik šancí, ale brankáři dominovali. Velkou šanci měl ze samostatného úniku Melka, ale Kořenáře svým zakončením nepřekvapil. Sparta si na konci úvodního dějství vybojovala přesilovou hru, kterou využil Sobotka a domácí vedli 1:0. Druhá třetina se hostům nepovedla a po třech trefách vedl soupeř rozdílem čtyř gólů. Ve třetí třetině se Kladno pokusilo o zázrak a třemi vstřelenými brankami zdramatizovalo bitvu, ale náskok Sparty se už smazat nepodařilo a domácí tak ovládli třetí vzájemné střetnutí tohoto ročníku výsledkem 5:3.

Jedna z nejrychlejších branek v kladenské historii na body nestačila

Kladno na Liberec naposledy narazilo v rámci 18. kola Tipsport extraligy 5. listopadu a do tohoto utkání vstoupila kladenská družina nejlepším možným způsobem. Hned z první akce se po Klepišově nahrávce prosadil Denis Kusý. Vedení ale nevydrželo příliš dlouho a hosté kontrovali ze své první početní výhody. Rytířům se vydařila prostřední perioda, ve které se ve vlastním oslabení prosadil Jakub Strnad a krátce poté naopak využil přesilovku povedenou střelou Jakub Klepiš. Libereckým se ale podařilo ještě ve stejném dějství snížit na jednobrankový rozdíl a v poslední třetině hostující výběr otočil stav ve svůj prospěch třemi góly v krátkém časovém rozmezí. Výhru Bílých Tygrů zpečetila branka na 6:3 při hře domácích bez brankáře a Liberec tak zvládl i druhý vzájemný duel v tomto extraligovém ročníku.

V liberecké Home Credit areně se Kladnu dlouhodobě nedaří. Naposledy tady Rytíři bodovali 18. září 2022. Tehdy se zde dostali do vedení 3:1, ale Liberečtí stačili srovnat stav a rozhodli o své výhře 4:3 po samostatných nájezdech.

Letos se Kladeňáci představili v Liberci už jednou, a i tehdy sahali v závěru zápasu po bodovém zisku. I přes tři inkasované branky v první třetině Rytíři v té druhé vyrovnali hru a snížili na 3:2. Vyrovnat ale nedokázali a sérii nezdarů na libereckém ledě nepřerušili.

Soupeř sehrál poslední duel (stejně jako Kladno) na svatého Štěpána v Litvínově. Na góly bohaté utkání lépe zvládla domácí družina, která brala body za výhru 6:3. Ve třech předchozích zápasech Liberec vždy vyhrál za plný počet bodů, když dokázal porazit Hradec Králové, Mladou Boleslav a Plzeň.

Soupeři vychází sázka na mládí

Nejlepším střelcem Bílých Tygrů je dvaadvacetiletý Jakub Rychlovský. Útočník, který prošel mládežnickými výběry severočeského týmu, zapsal v tomto ročníku už třináct branek. O jeden přesný zásah méně má Tomáš Filippi, který suverénně vévodí v tabulce týmové produktivity, když si připsal už třiatřicet kanadských bodů.

Na mladé tváře sází trenérský štáb Filipa Pešána i v brankovišti, ve kterém se letos vystřídali už tři maskovaní muži. Do nejvíce bitev naskočil Daniel Král, který z devatenácti startů vychytal osm vítězství. Nejlepší úspěšnost (91,85 %) zapsal pro změnu Lukáš Pařík. Ze začátku ročníku nastupoval mezi třemi tyčemi i Dávid Hrenák, který inkasoval průměrně 3,05 branky na zápas.

Jaký výsledek si z Liberce Kladno odveze? Duel 31. kola Tipsport extraligy startuje v liberecké Home Credit areně 28. prosince v 18. hodin. Přenos nabídne v přímém přenosu platforma O2 TV Sport.