1:4
A tým - zápasy

Rytíři vletěli na Prostějov a díky skvělému úvodu brali tři body

17. 2. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno nastoupilo proti Prostějovu po desetidenní přestávce skvěle! Už v první minutě otevřel skóre Tomáš Guman, zakrátko navýšil Tomáš Plekanec a v osmé minutě přidal třetí zásah Antonín Melka. Soupeř se ale ve druhé části zvedl a utkání zdramatizoval, když snížil na rozdíl jediného gólu. Finální tečku za zápasem napsal čtyři minuty před koncem Ondřej Machala, který stanovil na konečných 4:2.
2020/2021, Chance liga, 30. kolo,  středa 17.2.2021, ČEZ stadion Kladno
Prostějov
4:2
3:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 1. Guman (Jágr, Frye), 4. Plekanec (Kubík, Jágr), 8. Melka (Račuk, Marosz), 56. Machala (Snuggerud) - 27. Novák (Žálčík, Kaut), 45. Novák (Ouřada, Chlán). Vyloučení: 7:1. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Valenta, Šindel - Jindra, Bělohlav
vyloučení7:1
využití1:1
oslabení1:0
střely na branku29:23
diváci0
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Snuggerud, Zacharčuk, Suchánek, Kehar, Zajíc - Jágr, Plekanec, Kubík - Račuk, Marosz, Guman - Melka, Pitule, Hlava - Hajný, Filip, Machala.
Prostějov: Wolf - Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, Krejčí, Kellner - Mrázek, Bartoš, Gago - Žálčík, Kaut, Novák - Ouřada, Chlán, Hrníčko - Podlaha, Vachutka, Jandus.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Rytíři zažili přesně takový vstup do zápasu, jaký potřebovali, a největším dílem jim k tomu pomohla hrající legenda Jaromír Jágr! Neuplynula ještě ani minuta ze hry a domácí už vedli. Hosté se nedokázali osvobodit z vlastního pásma, vyhození zachytil Zach Frye, Jaromír Jágr nastřelil puk přesně na hokejku volného Tomáš Gumana a ten už neměl problém usměrnit kotouč do sítě – 1:0. Z časomíry navíc znovu mnoho neubylo a pro Kladno to bylo ještě veselejší! Jágrova přihrávka z pravé strany propadla až k protější tyči a Tomáš Plekanec zkušeně doklepl puk za záda Adama Wolfa – 2:0. A třetí zásah přidali Kladeňáci v přesilovce. Antonín Melka nevymýšlel nic složitého, vybruslil si na pravý kruh, vypálil a brankář Wolf měl zakrytý výhled – 3:0.

Prostějovští se dokázali vrátit více do hry až díky čtyřminutové přesilové hře, která se přenesla až do druhé třetiny. V úvodních minutách prostředního dějství tak útočili hlavně Jestřábi, kteří se ve 27. minutě dočkali první branky v zápase. Matěj Novák si vybruslil od zadního mantinelu na pravou stranu a přesnou ranou překonal Andreje Košarišťana – 3:1. Šance však měli dál i domácí, Wolfův levý beton se ale činil a zabránil dvěma dalším gólům! Hostující gólman nejprve zastavil střelu do prázdné branky skvělým přesunem a posléze dokázal vytěsnit i Jágrovu ránu z bezprostřední blízkosti.

A neproměněné šance mohly Kladno hodně mrzet. Jestřábi totiž ve třetí části využili přesilovku a už to bylo jen o gól! Matěj Novák si opět vybruslil s kotoučem od zadního mantinelu a znovu trefil přesně pod horní tyč – 3:2. Prostějovští v dalších početních výhodách mohli sahat po vyrovnání, Kladno se ale prosadilo v oslabení a před koncovkou se trochu uklidnilo. Ondřej Machala pláchl do úniku, pohrál si s Wolfem a navýšil – 4:2. Ve zbytku zápasu už hosté snížit nedokázali

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: David Čermák: Nám se dnes povedla první třetina. Měli jsme dobrý vstup do utkání a dali jsme hezké góly. Potom jsme si to bohužel sami zase zkomplikovali zbytečnými chybami a vyloučeními. Po snížení na 3:2 jsme měli zase víc šancí a pak jsme rozhodli gólem v oslabení.

Prostějov: Jiří Šejba: Začátek se podepsal na celém vývoji. Na led jsme vletěli ustrašeně a kluci se zalekli Jardy a Plekyho. Takhle se hrát nedá. Pokud chcete hrát a udělat výsledky, tak musíte hrát od začátku ostře. To jsme neudělali, proto domácí odskočili na 3:0. Pak se to srovnalo, i domácí pak měli kvůli našemu pohybu problémy. Škoda šancí, které jsme měli. Je potřeba říct, že i ve třetí třetině bylo dost vyloučených na straně domácích a my dnes byli v přesilovkách špatní. Hráli jsme to moc složitě, je potřeba mít víc odvahy. O tom to je - víc střel a góly by tam spadly. Nebylo to dobré, jak jsme přesilovky sehráli. Proto je výsledek 4:2. Snažili jsme se a možná je moje chyba, že jsem nás nenechal hrát v šesti na čtyři. Bohužel nemám tolik hráčů, na které by byl takový spoleh. Hrát se ale dá s každým.