Zrušeno
A tým - zápasy

Konečně výhra! Rytíři udrželi vedení s Litvínovem a berou tři body

1. 12. 2023 od Jakub Liška / Úvodní foto: Roman Mareš, galerie: Josef Poláček
Na kladenský led v páteční večer zavítal další těžký soupeř z top čtyřky. Kladeňáci i přes tlak z přesilových her vsítit v první třetině nedokázali. V periodě druhé už nicméně kladenská ofenziva úřadovala, a to hned dvakrát. Jednou z hole Pytlíka, poté z hole Procházky. Závěrečná třetina mnoho krásy nepobrala, o to cennější je branka do odkryté klece zásluhou Denise Kusého, který tak pečetil výhru domácích, navíc poprvé s čistým kontem.
2023/2024, Tipsport extraliga, 24. kolo,  pátek 1.12.2023, Kladno, ČEZ STADION Kladno
3:0
0:0, 2:0, 1:0

Branky a nahrávky: 27. Pytlík (Smoleňák, Klepiš), 35. Procházka (Dotchin, Melka), 59. Kusý (Babka, Brízgala) xxx. Vyloučení: 5:6Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Adam Brízgala Nicolas Hlava.

diváci2493
Kladno: Brízgala – Dotchin, Hejda, Ticháček, Martenet, Babka, Slováček – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Frolík, Pytlík, Sideroff – Procházka, Melka, Smoleňák – Bláha, Jarůšek, Strnad.
Litvínov: Tomek – Zile, Zeman, Baránek, Šalda, Czuczman, Demel, Baláž – Kaše O., Kaše D., Hlava – Abdul, Kirk, Koblasa – Maštalířský, Zygmunt, Kudrna – Havelka, Gut, Válek.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Během první periody bylo k vidění hned několik zajímavých možností. Brankáře Tomka do děje uvedl nepříjemnou střelou Strnad. Následovala hra čtyři proti čtyřem a nejvíce zaujal únik Kusého, který však nedokázal zakončit. Kladenštím nepomohla ani série přesilových her, která nabídla jen ránu z první Klepiše a skrytou střelu ze slotu z hole Pytlíka. Hosté se připomněli v ofenzivě zásluhou Koblasy, Brízgala byl ale připraven. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Prostřední část otevřel bleskovým zakončením na bližší tyč Frolík, Tomek se ovšem stihl přesunout včas. Následoval neúprosný tlak hostů, který ale nepřinesl žádnou vyloženou příležitost. Během další početní výhody proto skórovalo Kladno. Smoleňákova přihrávka zpoza branky našla adresáta v podobě Jaromíra Pytlíka, který z první procedil puk do branky - 1:0. Vzápětí se zcela osamocený před brankou objevil litvínovský Hlava, Brízgala nicméně významně podržel svůj tým. Nahození Dotchina od modré čáry tečoval milimetrově přesně za záda Tomka Radek Smoleňák - 2:0.

Během závěrečné třetiny se hrál převážně opatrný hokej, který nenabídl mnoho šancí. Neujal se ani tlak kladenské první formace, který obstála litvínovská defenziva svědomitě. V závěru se hosté pokusili o hru bez brankáře. Ta ovšem ztroskotala po 10 vteřinách, zásluhou Kusého, který vsítil do odkryté klece a pečetil konečný výsledek zápasu na 3:0.

OHLASY TRENÉRŮ

Kladno: Pavel Skrbek: Vstoupili jsme do utkání nedisciplinovaně, kdy jsme udělali hned dva fauly. Věděli jsme, že Litvínov má šikovné hráče do útoku, proto je dobře, že se nám podařilo ty první dvě oslabení ubránit. Do druhé třetiny jsme vstoupili aktivně, vstřelili jsme gól z přesilovky a vedli jsme 1:0. Potom jsme ale místo zatlačení soupeře bohužel na chvilku vypli. Poté jsme se z toho zas dostali a tu třetinu jsme uhráli. Ve třetí třetině se nám dařilo držet puk u nich v pásmu a nepouštěli jsme je celkově do nějakých větších šancí. Povedlo se nám pak dát gól do prázdné branky a dneska skvělé vítězství pro nás, protože na tříbodový zápas jsme čekali opravdu dlouho.

Litvínov: Karel Mlejnek: My gratulujeme domácím k výhře, kterou tuším po osmi prohrách dnes s námi urvali. Musím říct, že my jsme jim to dnes velmi zjednodušili. Jediné, co bylo z naší hry pozitivní, byly první tři nebo čtyři minuty. Potom jsme se vinou naší nedisciplinovanosti dostávali do spousta oslabení, hlavně v závěru první třetiny. Soupeř pak ve druhé třetině jednu z nich využil. Jsme nyní ve fázi, která není dobrá a hrabeme se z toho ven. Pracujeme dennodenně a uvidíme, co z naší strany přinesou další dny.