Obrázek
Ohlasy

Trochu jsme rozházeli formace a zřejmě to pomohlo, konstatuje s úsměvem Melka

2. 12. 2023 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Kladeňáci si první prosincový den zapsali první tříbodovou výhru po osmi duelech, kdy skolili litvínovskou Vervu 3:0. U jednoho z gólů byl i Antonín Melka: „Máme to tak natrénované, být před bránou a dávat tyhle ošklivé góly," říká s úsměvem po výhře. Rytířům se dnes také povedlo zvládnout třetí třetinu, kterou vyhráli 1:0: „Chtěli jsme hrát aktivně a hlavně přidat třetí gól," byly hlavní pokyny během druhé přestávky.

Po delší době opět zažíváme vítězné pocity, asi příjemná změna…

Je to super, dneska to byl dobrý zápas po všech stránkách. Podařilo se nám nedostat gól, naopak jsme dali tři. Bylo to jak pět na pět, v přesilovce a na konci do prázdné branky. Pro nás je to tak ideální zápas.

Už od posledního zápasu jste trochu přeházeli formace, jaká byla nová spolupráce pro tebe?

Pro mě dobrá. Malinko jsme to rozházeli, protože jsme nedávali vůbec góly. Hlavně při hře pět na pět nám to tam nepadalo, proto to trenéři proházeli. Myslím si, že to bylo tak dobré. Dneska hrály všechny lajny dobře, držely se na puku, dokázaly si vytvořit šance. Žádná lajna se nedostávala ani moc pod tlak. Takhle to za mě bylo dobrý a musíme v tom pokračovat.

V první třetině jsme měli i poměrně tlak, díky přesilovkám. Co nám tam chybělo ke gólu?

Myslím, že to štěstíčko, aby se to ke klukům odrazilo. Jinak si myslím, že to hráli dobře. Měli tam i dost zakončení. Pak ve druhé třetině i ten gól dali, to bylo super. Bylo to tam jinak hodně rozkouskované, protože bylo hodně vyloučení. Naše přesilovky byly dobré, protože jsme se vždy dostali do nějakého tlaku, ale našich oslabení se prostě musíme vyvarovat.

Míváte i nějaké speciální přípravy na brankáře, kdy dneska Tomka se nám povedlo překonat až ve druhé periodě?

Na brankáře se úplně speciálně nepřipravujeme. Nicméně kluci rozebírají přesilovku, kde si k tomu něco říkají. My zas na druhou stranu trénujeme oslabení.

U druhého gólu sis připsal asistenci, jak jsi to viděl z ledu?

Ano, tam mi to nechal Prochy za bránou. Máme to tak natrénované, abychom je tak ubruslili nebo unavili. Povedlo se mi to pak hodit na beka, který byl úplně volný. Ten vystřelil a Prochy to tam tečoval. Je to přesně to, co máme dělat. Nahrát na obránce a následně být před bránou a tečovat, dorážet. Zkrátka dávat tyhle ošklivé góly.

Nebyly obavy, že se branka neuzná, když se to přezkoumávalo?

Já upřímně nevím, jelikož jsem to vůbec neviděl. Nicméně Prochy říkal, že to vysoká hůl nebyla, takže jsem si byl jistý, že to bude gól.

Jaké byly pokyny před třetí třetinou, jelikož se nám zatím v této sezoně v nich moc nedaří?

Věděli jsme, že nám nešli, proto jsme si řekli, že chceme dát třetí gól. Chtěli jsme hrát aktivně a přidat aspoň jeden gól. Vždycky jsme to totiž hráli tak, že jsme to chtěli udržet tu třetinu na 0:0. Dneska jsme to změnili, chtěli jsme hrát aktivně směrem dopředu. To se nám i vyplatilo a my takto musíme hrát pořád.

Dneska jsme i ubránili všechna oslabení, kterých se účastníš, bylo v tom dneska něco víc oproti zápasu s Třincem?

To si ani nemyslím. V Třinci to bylo spíš tím, že jsme byli asi osmkrát vyloučení, což je hrozně moc. Jinak se připravujeme na každý zápas a vždy pilujeme nějaké maličkosti, nebo detaily. Dneska jsme to suprově odbránili, bylo to dobré a musíme takto pokračovat dál.

Prolomili jsme dnes konečně faktor třetí třetiny?

Doufám, že ano. Snad to teď už bude jen lepší, nebo přinejmenším pořád stejné. Bylo by to tak ideální.