Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Preview

Na Kladno přijede další silný soupeř. Dokáží Kladeňáci prodloužit sérii bodovaných zápasů s Litvínovem?

30. 11. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
První den dvanáctého kalendářního měsíce roku 2023 bude ve znamení tradiční bitvy mezi kladenskými Rytíři a litvínovskou Vervou. Zvládnou Kladenští herně navázat na utkání v Třinci a potrápí tým z extraligového popředí?

Obětavý výkon ze Slezska stačil pouze na bod

Poslední střetnutí sehráli kladenští hokejisté na ledě mistrovského Třince 28. listopadu a úvodní minuty vyšly Kladeňákům na výbornou. Kusému se povedlo vybojovat puk ve středním pásmu, následně ho předložil Tralmaksovi a ten bez potíží skóroval. Oceláři srovnali zásluhou jedovaté střely Pánika, ale Rytíři byli i přes sokovo vyrovnání nebezpeční a po ukázkové křižné přihrávce Klepiše na Tralmakse se dostali opět do vedení. Domácí ale hned v první minutě druhé periody srovnali z přesilovky a začalo se opět od začátku. Třinec ve třetím dějství otočil stav ve svůj prospěch, ale Ticháček svou šestou brankou v sezóně znovu dorovnal stav. Třinečtí nakonec rozhodli v prodloužení a vyhráli vyrovnanou bitvu 4:3.

Drama rozhodl Ondřej Kaše

Úvodní vzájemný mistrovský zápas letošního ročníku extraligy proběhl 15. října na ledě litvínovské Vervy. Domácím se vydařila první přesilová hra, kterou využil David Kaše. Kladenští se ale nenechali zahanbit a příkladně využili početní výhodu pěti proti třem, kdy otočili dění zásluhou Tralmakse a Smoleňáka. Na začátku prostředního dějství zvýšilo Kladno na 3:1, ale domácí kontrovali ranou z první v podání Koblasy. Ve třetí periodě se do přečíslení tří na jednoho dostalo mužstvo v bílomodrých dresech a zásluhou druhé branky Sideroffa vedlo opět o dvě branky. Domácí ale necelé dvě minuty před koncem srovnali na 4:4. Prodloužení nabídlo mnoho zajímavých momentů na obou stranách, ale utkání nakonec rozhodl Ondřej Kaše. Domácí družina tak zvítězila v prodloužení 5:4.

Chemici se zabydlují mezi nejlepší čtyřkou

Litvínov patřil v minulých sezonách k týmům, které bojovali o předkolo play-off a častokrát i o neúčast v baráži o extraligu. Letos ale tato rovnice neplatí a svěřenci Karla Mlejnka se pohybují na předních příčkách. Na domácím ledě se Chemikům daří vůbec nejlépe napříč týmům z celé soutěže, a právě Kladno je jeden ze dvou celků, který si odvezl bodovou odměnu ze Zimního stadionu Ivana Hlinky. Venku je to ale jiná písnička. V nedomácím prostředí se litvínovskému týmu moc nedaří a v tabulce venkovních utkáních jim patří až dvanácté místo.

I forma z předešlých zápasů nekopíruje tu ze začátku ročníku. Naposledy Verva dvakrát prohrála na soupeřově ledě (1:3 se Spartou a 0:1 v Českých Budějovicích). Poslední výhru zaznamenal Litvínov 24. listopadu v utkání s karlovarskou Energií, kde smazal ztrátu tří branek a zvítězil 6:4.

Kladno v extralize bodovalo v posledních sedmi vzájemných zápasech se severočeským celkem v řadě, poslední nezdar přišel 31. října 2021, kdy Rytíři nestačili na Vervu a prohráli po šedesáti minutách 3:4.

Litvínovským se letos vydařilo přestupové okno

Vedení severočeského celku obměnilo v létě část kádru a přivedlo několik zajímavých jmen, a i podle tabulkového umístění to vypadá, že posílení přineslo kýžené ovoce. Nejlepším střelcem týmu je s deseti brankami Petr Koblasa, kterého stíhají bratři Kašové. Do skvělé formy se dostal britský reprezentant Liam Kirk, který se letos prosadil už osmkrát. Produktivitě vládne David Kaše (bilance 8+15) a jeho starší bratr Ondřej (9+13).

V brankovišti zatím do šestnácti bitev nastoupil Slovák Matej Tomek (úspěšnost 91,10 %), poloviční počet zápasů pak odchytal Šimon Zajíček, který inkasuje v průměru 2,42 gólu za utkání.

Budou Rytíři bodovat po třetí v řadě? Domácí utkání se odehraje 1. prosince 2023 na ledě kladenského ČEZ stadionu a vhazování je na programu v tradičních 18. hodin. Vstupenky na zápas 24. kola Tipsport extraligy jsou v prodeji ZDE. Přímý přenos zajistí O2 TV Sport.